Понеділок, 29.04.2024, 21:40
Відділ освіти Новгород-Сіверської райдержадміністрації
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [11]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Положення районного етапу обласної історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «Духовні Святині Чернігівщини»
Положення
районного етапу обласної історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді "Духовні Святині Чернігівщини"

Акція проходитиме під девізом «Збережемо вічне».
Мета:
- активізація діяльності учнів з вивчення історії рідного краю та його духовної спадщини;
- популяризація краєзнавчого руху на Чернігівщині;
- залучення учнівської молоді до участі у краєзнавчих дослідженнях;
- придбання навичок роботи з науковою літературою;
- виховання у підлітків почуття патріотизму та національної гідності;
- розповсюдження ідей просвітництва;
- оволодіння знаннями і вміннями необхідними для участі у пошуковій роботі, самовдосконалення учнів;
- розширення напрямків краєзнавчих досліджень;
- збагачення знань, підвищення інтелектуального рівня, удосконалення мовних та розумових здібностей дітей;
- розвиток творчої майстерності учасників акції.

Термін проведення: районний етап історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «Духовні Святині Чернігівщини» буде проходити з 20 грудня 2012 по 01 травня 2013 року. Конкурсні роботи потрібно надсилати на адресу Новгород-Сіверського районного Будинку школярів до 01.05.2013.

Учасники:
Учнівська молодь загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Керівниками і консультантами учасників акції можуть бути педагоги, керівники краєзнавчих та творчих гуртків, члени краєзнавчих товариств і об’єднань, працівники архівів, представники духовенства та інші фахівці.

Умови проведення:
Учасниками історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «Духовні Святині Чернігівщини» проводиться пошукова, науково-дослідницька робота по збору архівних даних, фактичних матеріалів, статистичної інформації, народних легенд, які стосуються появи в тій чи іншій місцевості нашого краю храмів або монастирів. Розшукуються відомості про людей, завдяки яким будувалися і оздоблювалися, збереглися і відновлювалися дані культові споруди.
В рамках акції проводиться дослідження джерел духовності та вікових моральних цінностей українців, вивчення взаємовідносин людини та суспільства, людини та церкви, причин та наслідків атеїстичної пропаганди, ролі і місця в сучасному світі відроджених храмів і монастирів та новозбудованих церков.
Конкурсні роботи можуть бути як колективними так і індивідуальними.
Перевага надаватиметься роботам зі змістовною текстовою частиною та відповідним додатковим матеріалом, а саме: фотографіями (розмір 10-15), що відображають нинішній вигляд і стан споруди, а також етапи пошукової роботи учнів, копіями архівних документів та давніх фото, переказами, народними легендами з особистими ілюстраціями до них (формату А 4) тощо. Матеріал викладається державною мовою в друкованому вигляді та на електронних носіях (шрифт 14, міжрядковий інтервал 1,5) обсягом до 15 сторінок основного тексту.
На титульній сторінці необхідно вказати: район області, відділ освіти, навчальний заклад, назву акції, назву творчого колективу, або прізвище, ім’я автора, прізвище, ім’я по батькові керівника, рік виконання роботи.
На другій сторінці необхідно вказати: район, населений пункт, з якого надіслана робота; відомості про автора або членів авторської групи: прізвище, ім’я, навчальний заклад, клас, домашня адреса, контактний (мобільний) телефони.
На останній сторінці треба надати таку інформацію: перелік використаної літератури, архівних матеріалів, адреси веб-сайтів та інших інформаційних джерел.
Крім того, учасники акції виготовляють творчу роботу з любого зручного для них матеріалу, яка б відповідала даній тематиці. Це може бути малюнок, вишивка, випалювання, аплікація, макет, вироби з лози, глини, бісеру тощо.
Роботи в області оцінюються за такими критеріями:
- відповідність тематиці та вимогам щодо оформлення роботи – 15 балів;
- унікальність матеріалу – 20 балів;
- якість оформлення роботи: стиль та грамотність викладу матеріалу, охайність – 15 балів;
- текстовий опис роботи: пошуково-дослідницька, суспільно-корисна, пропагандистська робота, використання зібраних матеріалів в навчально-виховному процесі – 25 балів;
- додатковий матеріал (об’єм до 20 сторінок): якість ілюстративного матеріалу, наявність у роботі копій архівних даних, давніх фотографій та інших оригінальних документів, власних ілюстрацій, фотографій, що відображають пошукову роботу – 25 балів;
- творча робота: відповідність тематиці, фантазія, майстерність, оригінальність та якість виконання роботи, творчий підхід – 35 балів.

Підведення підсумків акції та нагородження:
Підсумки підводяться на основі поданих до першого травня конкурсних робіт. Переможці районного етапу акції нагороджуються грамотами відділу освіти Новгород-Сіверської райдержадміністрації.
Переможці та лауреати обласного конкурсу будуть визначатися за найбільшою сумою балів, отриманих за виконання дослідницької та творчої роботи одночасно. У червні-липні 2013 року на базі позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій відбудеться обласна підсумкова конференція переможців та лауреатів акції. Переможці будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації та цінними подарунками.
Лауреати – грамотами ПНЗ Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій.
Категорія: Мої статті | Додав: shkolyar (21.12.2012)
Переглядів: 714 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук
счетчик посещений
Друзі сайту
Сайт о Новгороде-Северском http://osvita-cn.gov.ua/Baza.html
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz